Gazete İlan Reklam Servisi

GAZETE İLAN & REKLAM SERVİSİ

1985 yılında yayın hayatına başlayan, halen Çalık Grubu bünyesinde faaliyet gösteren, Sabah gazetesi reklam, tiraj ve yayın ekleri açısından Türkiye’nin lider gazeteleri arasında yer almaktadır.

Seri ilan sayfaları,

Sarı Sayfalar başlığı altında iş gücüne yönelik eleman sütunu, gayrimenkul sektöründe satılık, kiralık daire, iş yeri, arsa, yazlık, müstakil bina v.b, otomotiv sektöründe satılık araba ilanları ile çeşitli bölümündeki kayıp, duyuru v.b sütunlar ile her gün yüz binlerce okur tarafından takip edilmektedir.

İlan sayfaları, başta vefat ilanları, teşekkür ve taziye ilanları yanında, ekonomi içerikli mevzuat, duyuru, kampanya, ürün reklamları ve şirket tanıtım reklamlarının oluşturduğu sayfalardır, renkli ve siyah beyaz ilan yayınlanabilen sayfalar, Türkiye baskısı yanında lokal baskıda da ilan verenlerin hizmetindedir. İlan sayfalarında yayınlanan ilanlar çerçeve içerisinde tam sayfa, yarım ya da çeyrek sayfa olarak sipariş edilebildiği gibi, daha ufak ebatlarda ilan reklam yayınlamak da mümkündür.

İşte insan,pazar günleri ana gazete Sabah ile ücretsiz dağıtımı yapılan, nitelikli eleman ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik, renkli ve siyah beyaz çerçeve içerisinde yayınlanan iş ilanları, seminer ve eğitim sektöründe dair ilanların yayınlandığı, firmalar, yöneticiler ve bu konuda uzman kişilerin görüşlerinin de yer aldığı insan kaynakları alanında içeriği zengin bir ek olarak hizmet üretmektedir.

Sabah insert, tiraj ve baskı bölgelerinde özellikle hafta sonu cumartesi ve pazar günleri yoğun talep gören gazeteniz Sabah’ta insert dağıtımı hem çok ekonomik hemde isabetli bir seçim olacaktır, ürün tanıtımlarınızda, şirket organizasyonlarında, kampanyalarda göz ardı edilmemesi gereken bir reklam enstrümanı olarak insert dağıtımı tavsiye olunur.

Sabah gazetesi ilan fiyatları ne kadar tutar?

Gazeteniz Sabah’ta;
her çeşit hükümsüzlük ibaresi taşıyan kayıp-zayi ilanları 16,5O TL’den,
..
iş – eleman, satılık – kiralık gayrimenkul ve araç satış ilanlarınızı;

 • istanbul şehir baskısında 55.00 TL‘den başlayan fiyatlarla sayfada belirtilen kampanya koşulları altında verebilirsiniz,
 • ankara baskısı ve ege baskısında 24.00 TL‘den başlayan fiyatlarla sayfada belirtilen kampanya koşulları altında verebilirsiniz,
 • akdeniz baskısı ve çukurova baskısında, 24.00 TL‘den başlayan fiyatlarla sayfada belirtilen kampanya koşulları altında verebilirsiniz,
 • Türkiye baskısı seri ilanlarınızı 78.00 TL‘den başlayan fiyatlarla sayfada belirtilen kampanya koşulları altında verebilirsiniz,,

Sabah gazetesine ilan ver;

Sabah gazetesi seri ilan kampanyaları nelerdir ?

6 kelimelik ilanlar için geçerli olmak üzere,

 • İstanbul’da 2 + 5 yayın, (eleman 2+3 yayın)
 • Türkiye 2+ 4 yayın
 • Ankara  2 + 5 yayın,
 • Ege, Akdeniz, Çukurova’da 2 + 5 yayın uygulanmaktadır.

Seri ilan çeşitleri nelerdir ?

 • Düz seri ilan, özelliği olmayan, 8 punto, ilk kelimesi etli yazılan, ilan çeşitidir, ilan baskı bölgesinde yürürlükte bulunan birim fiyatının kelime adediyle çarpılması sonucu günlük ilan tutarı tespit edilir.
 • Alt – üst çizgili, Satır başına 3 kelime ücret alınmak şartı ile, her satırda ilk kelimenin kalınlık özelliği verilebilmesi halinde yayınlanır, ilave olarak ilanın altında ve üstünde çizgi çekilir. Yukarıdaki ücretlendirmeye ek olarak geçerli olan (2,5 kelime) çizgi ücreti alınır.
 • Başlıklı ilan, ilanın başı, sonu ya ada ortasında büyük harfli kelime yazılabilir, alt üst çizgi ücretsiz olup, 10 kelime başlık ücreti alınır.
 • Kutu’lu ilan, siyah beyaz ve renkli, 3x5cm boyutlarında, bölgesel fiyatlandırmaya tabi, ilanda yayınlanan kelime adedi fiyatı etkilemez.

Sabah gazetesine ilan nasıl verilir – ne şekilde ilan verebilirim ?

 • ilanlarınızı operatörlerimiz aracılığı ile çağrı merkezi telefonumuzu başına alan kodu koymadan ya da il telefonlarını arayarak yazdırabilir ve faks çekebilirsiniz,
 • sayfa üzerinden ilan gönderi formunu doldurarak iletebilirsiniz,
 • ilan[@]andajans[.]com adresine mail atabilirsiniz.

Gazeteye verdiğim ilanımı nasıl takip edebilirim ?

Bölgelere saat kaça kadar ilan verilebilir ?
Türkiye baskısı: 14.00
istanbul baskısı: 18.30
ankara baskısı: 17.00
adana baskısı: 15.00
antalya baskısı: 15.00
ege baskısı: 15.00
taşra baskıları 15.00

Sabah gazetesinde verdiğimiz ilanlar nerelerde yayınlanır ?

Sabah gazetesi Türkiye geneli yayın yapan sayfaların yanında, İstanbul baskısı, Ankara Baskısı, Antalya baskısı, Ege baskısı, Adana baskısı olarak dağıtılan sayfalarıda içerisinde bulundurmaktadır.

Dolayısı ile ilan ve reklam talepleri ülke geneli olabileceği gibi, adı geçen baskı bölgeleri lokasyonlarında ve bu lokasayonlara dahil olan çevre iller için de kullanılabilir.

Her baskı bölgesi farklı zaman dilimlerinde baskıya girdiğinden, ilan talep saatleri farklılıklar göstermektedir, detaylı bilgi aşağıda verilmiştir.

Sabah sosyal ilan sayfaları;

vefat ilanları, teşekkür ilanları, doğum ilanı, cenaze ilanı, anma ilanı, mevlit ilanları tarzında ilan taleplerinizi ulusal ve bölge baskıları için servisimize iletebilirsiniz, her tür tasarım ücretsiz olarak yerine getirilmektedir.

İlan merkezimiz sizin için, optimal ölçülerde en uygun fiyatları sağlayarak ilanınızın yayınlanma sürecini tamamlayacaktır.