Gazete İlan Reklam Servisi

BİRLEŞİK BASIN İLAN SERVİSİ

GAZETE İLAN & REKLAM SERVİSİ

1995 yılı 23 Ocak tarihinde yayın hayatına başlayan, Posta gazetesi, Hürriyet gazetesinide uhdesinde bulunduran Doğan medya grubuna aittir. Tiraj yönünden; reel bayi satışı göz önüne alındığında halen Türkiye’nin en çok satan lider gazetesi pozisyonunu korumaktadır.

Posta, son beş yılda ilan ve reklam pazarında sıçrama yaparak pazardaki konumunu daha da yükseltmiştir ve günümüzde grubunun 2. ve pazarının ise 2.-3. sırası arasındadır.

Posta gazetesi, insert dağıtımı, ticari ilanlar, sosyal ilanlar, seri ilanlar alanında reklam verene hizmet vermekte olup, ilan ve reklam taleplerini Doğan Printing Center müesseselerinin bulunduğu beş ayrı bölgede basılmak sureti ile gerçekleştirmektedir.

Halen Türkiyenin tamamını kapsayacak şekilde ulusal baskı reklamları yayınlayabildiği gibi Ankara baskısı, Adana baskısı, Antalya baskısı, İstanbul baskısı, İzmir baskısı olarak bölgesel bazda da yayınlanabilmekte olup ilan verenin talep etmesi halinde sayılan bu bölgelerin sadece taşra baskısı olarak adlandırılan çevre illerinde de ekonomik fiyatlama ve lokal pazarda hizmet sunma fırsatını sağlayabilmektedir.

Posta’ya ilan verin milyonlar takip etsin !

 • İster yazlık satışı ilanı verin, ister konut kiraya verin Posta seri ilan sayfalarının emlak bölümü satılık, kiralık ve devremülk sütunlarında iş yeri, arsa, müstakil ev, büro, konut v.s tüm alt başlıkları ile 2+3 yayından 2+7 yayına dek bölgelere göre değişen cazip kampanyaları ve ekonomik birim fiyatları ile ilan verenlere hızlı bir talep dönüşümü sağlamaya son derece yardımcı olacaktır.
 • Mesele bir iş gücü ihtiyacı ise, işçi arayan kişi ya da kurumlar, kalifiye ya da niteliksiz iş gücü arayışlarını Posta iş ilanı sayfalarına verecekleri ilan;  ekonomik kelime fiyatları yanında, bölgelere göre değişiklik arzetsede 2+3′den başlayıp 2+7 yayına yükselen,  cazip kampanyalar ile eleman arayanlar için hızlı bir dönüşü beraberinde getirmek için en doğru hareketlerden biri olacaktır.
 • Posta seri ilan sayfaları yukarıda sayılan alanlar haricinde, oto alım sütunu, iş makinası sütunu, çeşitli sektörlere ait sütunlar ile, kayıp ve duyuru sütunu ile de okurlarının ihtiyaçlarını gidermeye yönelik ömemli başlıkları fiyat ve kampanyalar ile desteklemeye devam etmektedir.

Posta ilan ücretleri ne kadar ?

Posta seri ilan sayfalarında kelime senırlaması olmaksızın,

 • iş-eleman ilanları için; Çukurova,  İstanbul ve Türkiye baskısı için 2 yayına + 3 yayın, Akdeniz ve Ankara baskısında 2 yayına + 5 yayın, Egebaskısında 2+ 7 yayın  ücretsiz yayın desteği uygulması, mevcuttur.
 • emlak ilanları için;  Çukurova 2 + 3,  İstanbul, Türkiye, Akdeniz ve Ankara baskısı için 2 yayına + 5 yayın,  Ege baskısında 2+ 7 yayın  ücretsiz yayın desteği uygulması, mevcuttur.
 • oto ilanları için de emlak ilanlarında geçerli kampanya uygulaması geçerli olup, Çukurova 2 + 3,  İstanbul, Türkiye, Akdeniz ve Ankara baskısı için 2 yayına + 5 yayın,  Ege baskısında 2+ 7 yayın  ücretsiz yayın desteği uygulması, mevcuttur.
 • Ankara: 2.20 TL
  İstanbul: 4.13 TL
  Türkiye: 6.50 TL
  Ege-Akdeniz-Çukurova: 1.50 TL kelime ücretleri geçerlidir.

Saat kaça kadar ilan verebilirim ?

 • Ankara ve İstanbul baskısı ilanlarınızı, saat 18.00′e kadar
 • Türkiye – ege – akdeniz – çukrova baskısı ilanlarınızı, saat 16.00′e kadar iletebilirsiniz.

* hafta sonu ilan geçiş saatleri değişiklik arzedebilmektedir.

Posta’ya iş ilanı nasıl verilir, eleman ilanı ücretleri ne kadardır?

İş – eleman ilanlarınızı Posta gazetesi seri ilan sayfaları içerisinde yayınlatarak kısa sürede aradığınız personeli bulmak elinizde, bunun için tek yapmanız gereken ilan servisimize ulaşmak olacaktır.
İş ilanlarında kelime sınırlaması olmaksızın,  Çukurova,  İstanbul ve Türkiye baskısı için 2 yayına + 3 yayın, Akdeniz ve Ankara baskısında 2 yayına + 5 yayın, Ege baskısında 2+ 7 yayın  ücretsiz yayın desteği uygulması, mevcuttur.

 • Ankara: 2.20 TL
 • İstanbul: 4.13 TL
 • Türkiye: 6.50 TL
 • Ege-Akdeniz-Çukurova: 1.50 TL kelime ücretleri geçerlidir.

Posta’ya kayıp ilanı nasıl verilir, kayıp ilanı ücretleri ne kadardır ?

En ucuz kayıp ilanı Posta’da; kaybedilen evrak ve kimlik kartları için gazete ilanı vermek istiyorum diyorsanız size uygun baskı bölgesinde ya da bulunduğunuz şehirde yayınlanması için kayıp – zayi ilanlarınızı 16,5 TL’den başlayan fiyatlarla verebilirsiniz.

Posta gazetesi nerelerde yayınlanır ve dağıtılır ?

Ankara, İstanbul, Adana, İzmir, Antalya ve Trabzon Doğan Printing Center tesislerinde basılmakta olup, dağıtım ağına bağlı olan illere gitmektedir.
Baskı Bölgesi İstanbul; Zonguldak, Edirne, Kırklareli, Bilecik, Kütahya şehirleri ve ilçe bölgelerine dağıtımı yapılmaktadır.
Baskı Bölgesi ANKARA: Yozgat, Sivas, Kastamonu, Çorum, Kırşehir, Nevşehir, Kayseri, Çankırı, Konya, Kırıkkale, Aksaray, Bolu, Eskişehir, Amasya, Tokat, Afyon, Bartın, Bayburt, Karabük şehirleri ve ilçe bölgelerine dağıtımı yapılmaktadır.
Baskı Bölgesi Antalya: Isparta, Burdur şehirleri ve ilçe bölgelerine dağıtımı yapılmaktadır.
Baskı Bölgesi İZMİR: Çanakkale, Balıkesir, Manisa, Uşak, Muğla, Aydın, Denizli, şehirleri ve ilçe bölgelerine dağıtımı yapılmaktadır.
Baskı Bölgesi ADANA: Adıyaman, Malatya, Mardin, K. Maraş, Urfa, G.Antep, Mersin, Niğde, Şırnak, Karaman, Siirt, Elazığ, Bingöl, Tunceli, Batman, Hakkari, Bitlis, Muş, Van, Hatay, Diyarbakır şehirleri ve ilçe bölgelerine dağıtımı yapılmaktadır.
Baskı Bölgesi TRABZON: Ardahan, Artvin, Erzincan, Erzurum, Iğdır, Kars,Ordu, Samsun, Sinop şehirleri ve ilçe bölgelerine dağıtımı yapılmaktadır.

Posta’ya ilan nasıl verilir ?

 • telefon – faks – email ile ilanlarınızı  servisimize iletebilirsiniz.
 • seri ilan formunu doldurmak sureti ile ilanlarınız gönderebilirsiniz.

Posta’da insert dağıtımı;

lider gazete olma avantajını binlik ve onbinlik adetler ile yaptığı ekonomik fiyatlama sayesinde firmaların kampanya duyurularını, ürün ve hizmet reklamlarını, organizasyon tanıtımlarını geniş kitlelere ulaştırmasına olağanüstü yardım sağlamaktadır.

Posta gazetesi insert dağıtımı hizmetini de ulusal, bölgesel, şehir ölçeği ya da lokal semt bayi dağıtımı ağı ile sunmaktadır.

Posta’ya vefat – taziye – doktor’a teşekkür ilanı vermek !

Renkli, siyah beyaz baskı tercihi, ücretsiz tasarımları ile ulusal baskı yanında istanbul, ankara, adana, antalya, izmir baskılarında da hizmet vermektedir,

Çeyrek sayfa, yarım ve tam sayfa yanında daha küçük st/cm ölçülerinde ve oldukça ekonomik fiyat avantajı sağlayarak ilan verenler açısından tercih sebebi olmaya devam etmektedir.

Gazeteniz Posta’nın Türkiye geneli tirajı göz önüne alındığında daha geniş kitlelere ulaşmak adına, sosyal ilanlarda Posta’yı tercih etmek hiç de yanlış bir düşünce olmayacaktır.

Duyuru ilanları Posta’da !

İster seri ilan sayfaları duyuru sütunu ister ilan sayfaları içerisinde çerçeveli fotmatta yayınlatın, çet raporu, genel kurul ilanları, sirkü ve bilanço ilanları ile her konuda kamuoyu duyurusu tarzındaki ilanlar gazeteniz Posta’da mevzuat ilanları statüsünde ele alınıyor olup cazip fiyatlar ile dilediğiniz bölgede yayın avantajı sayesinde bütçenizi yormadan işinizi görüyor. Ücretsiz ve özgün görsel tasarımlarıyla da ilan verenlerin beğenisini kazanıyor.